HW-08-11-L-D-567-140
Part Number:
HW-08-11-L-D-567-140
Description:
HIGH TEMPERATURE FLEXIBLE BOARD
Color :
Black, Natural
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating) :
0.223" (5.664mm)
Length - Stack Height :
0.567" (14.401mm)
Length - Tail :
0.140" (3.556mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)