ZW-08-09-G-D-216-276
Part Number:
ZW-08-09-G-D-216-276
Description:
CONN BRD STACK .100" 16POS
Length - Overall Pin :
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating) :
0.238" (6.045mm)
Length - Stack Height :
0.216" (5.486mm)
Length - Tail :
0.276" (7.010mm)
Number of Positions :
16
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)