ZW-06-19-G-D-430-450
Part Number:
ZW-06-19-G-D-430-450
Description:
CONN BRD STACK .100" 12POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating) :
0.450" (11.430mm)
Length - Stack Height :
0.430" (10.922mm)
Length - Tail :
0.450" (11.430mm)
Number of Positions :
12
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)