MW-08-03-L-D-095-082-P-TR
Part Number:
MW-08-03-L-D-095-082-P-TR
Description:
CONN HDR 16POS 0.039 STACK SMD
Color :
Black
Length - Overall Pin :
0.177" (4.496mm)
Length - Post (Mating) :
0.082" (2.083mm)
Length - Stack Height :
0.095" (2.413mm)
Pitch :
0.039" (1.00mm)
Row Spacing :
0.039" (1.00mm)