FW-07-03-L-D-163-090-P-TR
Part Number:
FW-07-03-L-D-163-090-P-TR
Description:
FLEXIBLE MICRO BOARD STACKING HE
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.253" (6.426mm)
Length - Post (Mating) :
0.090" (2.286mm)
Length - Stack Height :
0.163" (4.140mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)