FW-08-03-F-D-196-118
Part Number:
FW-08-03-F-D-196-118
Description:
FLEXIBLE MICRO BOARD STACKING HE
Length - Overall Pin :
0.314" (7.976mm)
Length - Post (Mating) :
0.118" (2.997mm)
Length - Stack Height :
0.196" (4.978mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)