FW-08-03-F-D-190-065
Part Number:
FW-08-03-F-D-190-065
Description:
CONN HDR 16POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.255" (6.477mm)
Length - Post (Mating) :
0.065" (1.651mm)
Length - Stack Height :
0.190" (4.826mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)