FW-08-03-F-D-163-065
Part Number:
FW-08-03-F-D-163-065
Description:
CONN HDR 16POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.228" (5.791mm)
Length - Post (Mating) :
0.065" (1.651mm)
Length - Stack Height :
0.163" (4.140mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)