FW-08-03-F-D-150-075
Part Number:
FW-08-03-F-D-150-075
Description:
CONN HDR 16POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.225" (5.715mm)
Length - Post (Mating) :
0.075" (1.905mm)
Length - Stack Height :
0.150" (3.810mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)