ZW-24-20-T-S-531-138
Part Number:
ZW-24-20-T-S-531-138
Description:
CONN BRD STACK .100" 24POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating) :
0.461" (11.709mm)
Length - Stack Height :
0.531" (13.487mm)
Length - Tail :
0.138" (3.500mm)
Number of Positions :
24
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)