ZW-16-14-L-S-1240-070
Part Number:
ZW-16-14-L-S-1240-070
Description:
CONN BRD STACK .100" 16POS
Length - Overall Pin :
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating) :
0.120" (3.048mm)
Length - Stack Height :
1.240" (31.496mm)
Length - Tail :
0.070" (1.778mm)
Number of Positions :
16
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)