ZW-11-19-T-D-921-159
Part Number:
ZW-11-19-T-D-921-159
Description:
CONN BRD STACK .100" 22POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating) :
0.250" (6.350mm)
Length - Stack Height :
0.921" (23.393mm)
Length - Tail :
0.159" (4.039mm)
Number of Positions :
22
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)