HW-11-20-T-D-937-096
Part Number:
HW-11-20-T-D-937-096
Description:
HIGH TEMPERATURE FLEXIBLE BOARD
Color :
Black, Natural
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating) :
0.097" (2.464mm)
Length - Stack Height :
0.937" (23.800mm)
Length - Tail :
0.096" (2.438mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
22
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)