ZW-05-14-S-D-1080-200
Part Number:
ZW-05-14-S-D-1080-200
Description:
CONN BRD STACK .100" 10POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin :
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating) :
0.150" (3.810mm)
Length - Stack Height :
1.080" (27.432mm)
Length - Tail :
0.200" (5.080mm)
Number of Positions :
10
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)