HW-10-09-L-S-312-SM-A
Part Number:
HW-10-09-L-S-312-SM-A
Description:
CONN HDR 10POS 0.1 STACK SMD
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.665" (16.891mm)
Length - Post (Mating) :
0.353" (8.966mm)
Length - Stack Height :
0.312" (7.925mm)
Number of Positions :
10
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)