TW-06-07-F-D-550-SM
Part Number:
TW-06-07-F-D-550-SM
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.751" (19.075mm)
Length - Post (Mating) :
0.201" (5.105mm)
Length - Stack Height :
0.550" (13.970mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Positions :
12
Number of Rows :
2
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)