ZW-15-15-T-D-235-285
Part Number:
ZW-15-15-T-D-235-285
Description:
CONN BRD STACK .100" 30POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.630" (16.002mm)
Length - Post (Mating) :
0.110" (2.794mm)
Length - Stack Height :
0.235" (5.969mm)
Length - Tail :
0.285" (7.239mm)
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)