ZW-12-14-T-D-1065-130
Part Number:
ZW-12-14-T-D-1065-130
Description:
CONN BRD STACK .100" 24POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating) :
0.235" (5.969mm)
Length - Stack Height :
1.065" (27.051mm)
Length - Tail :
0.130" (3.302mm)
Number of Positions :
24
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)