FW-03-05-L-D-428-130-A
Part Number:
FW-03-05-L-D-428-130-A
Description:
CONN HDR 6POS 0.05 STACK SMD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.558" (14.173mm)
Length - Post (Mating) :
0.130" (3.302mm)
Length - Stack Height :
0.428" (10.871mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)