FW-07-01-F-D-188-084
Part Number:
FW-07-01-F-D-188-084
Description:
CONN HDR 14POS 0.05 STACK T/H
Length - Overall Pin :
0.317" (8.052mm)
Length - Post (Mating) :
0.084" (2.134mm)
Length - Stack Height :
0.188" (4.775mm)
Length - Tail :
0.045" (1.143mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)