TW-06-04-L-D-216-SM-P-TR
Part Number:
TW-06-04-L-D-216-SM-P-TR
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.487" (12.370mm)
Length - Post (Mating) :
0.271" (6.883mm)
Length - Stack Height :
0.216" (5.486mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Positions :
12
Number of Rows :
2
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)