ZW-07-11-G-D-650-063
Part Number:
ZW-07-11-G-D-650-063
Description:
CONN BRD STACK .100" 14POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating) :
0.217" (5.512mm)
Length - Stack Height :
0.650" (16.510mm)
Length - Tail :
0.063" (1.600mm)
Number of Positions :
14
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)