ZW-14-19-L-S-750-405
Part Number:
ZW-14-19-L-S-750-405
Description:
CONN BRD STACK .100" 14POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating) :
0.175" (4.445mm)
Length - Stack Height :
0.750" (19.050mm)
Length - Tail :
0.405" (10.287mm)
Pitch :
0.100" (2.54mm)