ZW-07-19-L-D-728-118
Part Number:
ZW-07-19-L-D-728-118
Description:
CONN BRD STACK .100" 14POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating) :
0.484" (12.294mm)
Length - Stack Height :
0.728" (18.491mm)
Length - Tail :
0.118" (2.997mm)
Number of Positions :
14
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)