TW-09-12-T-D-629-125
Part Number:
TW-09-12-T-D-629-125
Description:
CONN BRD STACK 2.00 18POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
1.110" (28.194mm)
Length - Post (Mating) :
0.356" (9.042mm)
Length - Stack Height :
0.629" (15.977mm)
Length - Tail :
0.125" (3.175mm)
Number of Positions :
18
Number of Rows :
2
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)