FW-05-05-G-D-502-065-A
Part Number:
FW-05-05-G-D-502-065-A
Description:
CONN HDR 10POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.567" (14.401mm)
Length - Post (Mating) :
0.065" (1.651mm)
Length - Stack Height :
0.502" (12.751mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)