FW-05-03-G-D-232-089-A-P-TR
Part Number:
FW-05-03-G-D-232-089-A-P-TR
Description:
CONN HDR 10POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.321" (8.153mm)
Length - Post (Mating) :
0.089" (2.261mm)
Length - Stack Height :
0.232" (5.893mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)