TW-12-07-F-S-419-134
Part Number:
TW-12-07-F-S-419-134
Length - Overall Pin :
0.752" (19.101mm)
Length - Post (Mating) :
0.199" (5.055mm)
Length - Stack Height :
0.419" (10.643mm)
Length - Tail :
0.134" (3.400mm)
Number of Positions :
12
Number of Rows :
1
Pitch :
0.079" (2.00mm)