ZW-12-12-T-D-557-236
Part Number:
ZW-12-12-T-D-557-236
Description:
CONN BRD STACK .100" 24POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating) :
0.237" (6.020mm)
Length - Stack Height :
0.557" (14.148mm)
Length - Tail :
0.236" (5.994mm)
Number of Positions :
24
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)