ZW-06-15-S-D-275-245
Part Number:
ZW-06-15-S-D-275-245
Description:
CONN BRD STACK .100" 12POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin :
0.630" (16.002mm)
Length - Post (Mating) :
0.110" (2.794mm)
Length - Stack Height :
0.275" (6.985mm)
Length - Tail :
0.245" (6.223mm)
Number of Positions :
12
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)