FW-04-05-F-D-340-188-A
Part Number:
FW-04-05-F-D-340-188-A
Description:
CONN HDR 8POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.528" (13.411mm)
Length - Post (Mating) :
0.188" (4.775mm)
Length - Stack Height :
0.340" (8.636mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)