FW-06-05-F-D-315-177-A
Part Number:
FW-06-05-F-D-315-177-A
Description:
FLEXIBLE MICRO BOARD STACKING HE
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.492" (12.497mm)
Length - Post (Mating) :
0.177" (4.496mm)
Length - Stack Height :
0.315" (8.000mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)