JW-08-04-T-S-745-400
Part Number:
JW-08-04-T-S-745-400
Length - Overall Pin :
1.235" (31.369mm)
Length - Post (Mating) :
0.400" (10.160mm)
Length - Stack Height :
0.745" (18.923mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Pitch :
0.156" (3.96mm)