TW-10-07-L-S-430-168
Part Number:
TW-10-07-L-S-430-168
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.752" (19.101mm)
Length - Post (Mating) :
0.154" (3.912mm)
Length - Stack Height :
0.430" (10.922mm)
Length - Tail :
0.168" (4.267mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
10
Number of Rows :
1
Pitch :
0.079" (2.00mm)