JW-08-04-T-S-500-315
Part Number:
JW-08-04-T-S-500-315
Length - Overall Pin :
0.905" (22.987mm)
Length - Post (Mating) :
0.315" (8.000mm)
Length - Stack Height :
0.500" (12.700mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Pitch :
0.156" (3.96mm)