JW-08-04-T-S-360-345
Part Number:
JW-08-04-T-S-360-345
Length - Overall Pin :
0.795" (20.193mm)
Length - Post (Mating) :
0.345" (8.763mm)
Length - Stack Height :
0.360" (9.144mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Pitch :
0.156" (3.96mm)