JW-08-04-T-S-435-235
Part Number:
JW-08-04-T-S-435-235
Length - Overall Pin :
0.760" (19.300mm)
Length - Post (Mating) :
0.235" (5.969mm)
Length - Stack Height :
0.435" (11.049mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Pitch :
0.156" (3.96mm)