JW-08-04-T-S-590-140
Part Number:
JW-08-04-T-S-590-140
Length - Overall Pin :
0.820" (20.828mm)
Length - Post (Mating) :
0.140" (3.556mm)
Length - Stack Height :
0.590" (14.986mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Pitch :
0.156" (3.96mm)