FW-07-02-F-D-575-138
Part Number:
FW-07-02-F-D-575-138
Description:
FLEXIBLE MICRO BOARD STACKING HE
Length - Overall Pin :
0.788" (20.015mm)
Length - Post (Mating) :
0.138" (3.505mm)
Length - Stack Height :
0.575" (14.605mm)
Length - Tail :
0.075" (1.905mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)