JW-08-04-T-S-695-315
Part Number:
JW-08-04-T-S-695-315
Length - Overall Pin :
1.100" (27.940mm)
Length - Post (Mating) :
0.315" (8.000mm)
Length - Stack Height :
0.695" (17.653mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Pitch :
0.156" (3.96mm)