ZW-25-11-T-S-472-393
Part Number:
ZW-25-11-T-S-472-393
Description:
CONN BRD STACK .100" 25POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating) :
0.065" (1.651mm)
Length - Stack Height :
0.472" (11.989mm)
Length - Tail :
0.393" (9.982mm)
Number of Positions :
25
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)