ZW-08-10-L-D-458-112-LL
Part Number:
ZW-08-10-L-D-458-112-LL
Description:
CONN BRD STACK .100" 16POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating) :
0.260" (6.604mm)
Length - Stack Height :
0.458" (11.633mm)
Length - Tail :
0.112" (2.845mm)
Number of Positions :
16
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)