ZW-05-10-S-D-440-130-LL
Part Number:
ZW-05-10-S-D-440-130-LL
Description:
CONN BRD STACK .100" 10POS
30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin :
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating) :
0.260" (6.604mm)
Length - Stack Height :
0.440" (11.176mm)
Length - Tail :
0.130" (3.300mm)
Number of Positions :
10
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)