HDWM-25-01-T-S-250
Part Number:
HDWM-25-01-T-S-250
Description:
CONN HDR 25POS 0.05 STACK T/H
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.450" (11.430mm)
Length - Post (Mating) :
0.080" (2.032mm)
Length - Stack Height :
0.250" (6.350mm)
Length - Tail :
0.120" (3.048mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
25
Number of Rows :
1
Pitch :
0.050" (1.27mm)