FW-05-05-G-D-569-102-P
Part Number:
FW-05-05-G-D-569-102-P
Description:
CONN HDR 10POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.671" (17.043mm)
Length - Post (Mating) :
0.102" (2.591mm)
Length - Stack Height :
0.569" (14.453mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)