FW-05-05-G-D-350-135-P
Part Number:
FW-05-05-G-D-350-135-P
Description:
CONN HDR 10POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.485" (12.319mm)
Length - Post (Mating) :
0.135" (3.429mm)
Length - Stack Height :
0.350" (8.890mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)