YTW-03-06-L-Q-430-140
Part Number:
YTW-03-06-L-Q-430-140
Description:
2.00 MM FLEXYZ HIGH-DENSITY BOAR
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.673" (17.100mm)
Length - Post (Mating) :
0.103" (2.616mm)
Length - Stack Height :
0.430" (10.922mm)
Length - Tail :
0.140" (3.556mm)
Number of Positions :
12
Number of Rows :
4
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)