ZW-07-10-G-D-400-093
Part Number:
ZW-07-10-G-D-400-093
Description:
CONN HDR 14POS 0.1 STACK T/H
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating) :
0.337" (8.560mm)
Length - Stack Height :
0.400" (10.160mm)
Length - Tail :
0.093" (2.362mm)
Number of Positions :
14
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)