DW-18-12-F-S-425
Part Number:
DW-18-12-F-S-425
Description:
CONN HDR 18POS 0.1 STACK T/H
Length - Overall Pin :
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating) :
0.495" (12.573mm)
Length - Stack Height :
0.425" (10.800mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Number of Positions :
18
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)