HDWM-08-59-S-S-510-SM
Part Number:
HDWM-08-59-S-S-510-SM
Description:
CONN HDR 8POS 0.05 STACK SMD
30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin :
0.975" (24.765mm)
Length - Post (Mating) :
0.465" (11.811mm)
Length - Stack Height :
0.510" (12.954mm)
Number of Positions :
8
Number of Rows :
1
Pitch :
0.050" (1.27mm)